יאגו פיננסים

השוואה בין פוליסות חיסכון

יאגו עושה לכם הכל זה בתהליך פשוט ויעיל.

דמי ניהול פנסיה השוואה

פוליסת חיסכון – איך עושים השוואה נכונה

השוואת פוליסת חיסכון

הריבית בבנקים נמוכה מתמיד, אך אל ייאוש – פוליסת חיסכון היא אפיק אטרקטיבי להשקעה. אז מהי פוליסת חיסכון, ואיך משווים בין האפשרויות המוצעות על ידי חברות הביטוח? הכנו לכם מדריך קצר.
מהי פוליסת חיסכון?
פוליסת השקעה וחיסכון מנוהלת על ידי חברות הביטוח ובתי ההשקעות השונים. בכל חברה תיקים פיננסיים של משקיעים יחידים, את כספם היא מנהלת ומשקיעה בשוק ההון בהתאם למסלול ההשקעה ורמת הסיכון שנבחר על ידי הלקוח. טווח ההשקעות בפוליסה הוא בינוני עד ארוך. הניהול מתבצע תמורת דמי ניהול מועטים, שיפורטו להלן. נדגיש – אין מדובר בתכנית ביטוח או פנסיה וגם לא בפיקדון. מדובר בכלי חיסכון והשקעה.

האם הפוליסה מקנה הטבות מס?

בניגוד למוצרים פנסיוניים פוליסת חיסכון אינה מעניקה הטבות מס, אך המעבר בין מסלולי השקעה אינו נחשב לאירוע מס, וזו חלק מהגמישות שבפוליסה. כמו כן ניתן לדחות את תשלום המס עד למועד המשיכה, ובנוסף גם לקבל הלוואה כנגד הכספים הנמצאים בקופה.
גובה ההלוואה משתנה מחברה לחברה.
עד כמה גמישה הפוליסה?
ניתן להשקיע בפוליסה לכל מטרה, בין אם זה חיסכון לילדים, פנסיה, טיול גדול או צרכים עסקיים. בכל מקרה תוכלו תמיד למשוך את הכסף בכל זמן, הוא לא נעול בפוליסה כמו בפוליסות כמו פנסיה, גמל, ומנהלים. ניתן להשקיע את הכסף באמצעות הפקדה חד פעמית או בצורת חיסכון שוטף, במגוון רחב של מסלולים. חברות הביטוח מתאימות את המסלולים לציבור הרחב בהתאם לרצונות ההשקעה ולרמת הסיכון ומציעות מגוון רחב של מסלולי השקעה, לכן כשבוחנים הצטרפות לפוליסת חיסכון יש לוודא שתמהיל ההשקעה של החברה מתאים לכם.

אז באיזו פוליסה כדאי לבחור?

בשוק הישראלי אופציות רבות, לכן קודם כל אל תתפתו אחרי האופציה הראשונה שקורצת לכם. עליכם לערוך השוואה מקיפה ולחפש אחר אפשרויות שלא שמעתם עליהן, ושאולי מתאימות לכם יותר. בדיקה מעמיקה תאפשר לכם להרוויח יותר ממה שנדמה לכם.
יש לבחון את תשואות הקופות לאורך השנים בכדי להבין איזה חברה ייצרה תשואה גבוה יותר , זה לא בהכרח יעיד על העתיד, אך על בסיס העבר ניתן לראות מדיניות השקעה כזו או אחרת ברגעי משבר בשוק ולבחון מי מהחברות יותר יציבה לאורך זמן.

את התשואות ניתן לראות באתר של משרד האוצר שנקרא ביטוח נט, ושם לבחון את התשואות השונות לאורך השנים.

 

דעו מה אתם מחפשים

לפני שאתם בכלל מתחילים להשוות בין חברות ביטוח שונות, עליכם קודם כל להבין מה הסכום שביכולתכם לחסוך ולמשך כמה זמן. בהיותכם מצוידים בתובנות הללו, תוכלו לעשות סקר שוק ולנהל משא ומתן על דמי הניהול בפוליסות שנראות לכם המבטיחות ביותר. כדי לדעת מה ההצעה המתאימה ביותר, חשבו את סכום התשואה הצפוי והחסירו ממנו את דמי הניהול – זה יהיה הרווח שלכם.

השוואת דמי ניהול בפוליסות חיסכון

דמי הניהול של פוליסות החיסכון בכל חברות הביטוח הן עד 2%, אך במרבית המקרים מדובר בסכום קטן יותר. העובדה החשובה ביותר היא שיש לכם שליטה על הדבר באמצעות משא ומתן. כשאתם ניגשים להשוואת פוליסות חיסכון, מיינו אותן לפי גובה דמי הניהול והשוו אותם אל מול תשואות החברה, כך שיהיו סבירים ביחס לתמורה.
לרוב לסוכני הביטוח הסכמים מטיבים בנוגע לדמי הניהול ולכן מומלץ להתייעץ לפני עם בעל מקצוע.
בנוסף סוכן ביטוח יעשה לכם השוואה מקיפה של כמה פוליסות חיסכון בצורה רחבה יותר , לעומת זאת אם תצלצלו לחברה המנהלת בשביל לקבל פרטים לרוב החברה תציג את המוצר שלהם כמוצר המוביל בשוק – דבר שלא תמיד נכון.במידה ואתם רוצים לקבל השוואת של דמי ניהול בפוליסת חיסכון, צרו איתנו קשר ונשלח אליכם טבלה מעודכנת של דמי הניהול בחברות השונות.

השתמשו במדד שארפ כדי לזהות חברה יציבה

מדד שארפ מודד את היעילות של תיקי ההשקעות, ואת התשואה ביחס לרמת הסיכון. סיכון קטן יותר הוא מדד שארפ גבוה, בעוד שסיכון גדול יותר הוא מדד שארפ נמוך. לכן, עליכם לחפש מדד שארפ גבוה כמה שיותר.

אמינות החברה

עליכם לבחור לא רק בחברה יציבה במדדים כמו מדד שארפ, אלא בחברה אמינה שתוכלו לסמוך עליה. לכן בעוד ההיסטוריה הפיננסית תגיד לא מעט, כך גם איכות התקשורת – כמות ערוצי השירות, הזמינות, היחס האישי וכיוצא בזה.

יש חשיבות גם לחברות קטנות

אמת הדבר שחברות הביטוח הגדולות עוסקות גם בהשקעות ועובדיה מאוד מנוסים. לפי האינטואיציה זו החברות הגדולות, כמו מנורה, כלל, הראל, אלטשולר-שחם, מגדל ו הפניקס אקסלנס הן בחירה הגיונית. יחד עם זאת, חברות ביטוח קטנות יותר משקיעות גם כן והן משתפות פעולה עם החברות הגדולות. לכן ייתכן מצב שבו חברה קטנה תציע לכם הצעה שמתאימה לכם יותר, בעוד שיהיה לה הגיבוי של חברה גדולה.
• לסיכום למה כדאי לחסוך בפוליסת חיסכון
• גמישות בנושא הפקדה חד פעמית או בהוראת קבע.
• נזילות הכספים בכל עת ללא קנס כספי.
• מסלולי השקעה מרובים בעלי מדיניות השקעה שונות ומגוונות אשר מתאימים לרוב הציבור הרחב.
• דמי ניהול זולים אשר נקבעים במועד הצטרפות לתוכנית.
• מעבר בין מסלולי השקעה באותה חברה ללא אירוע מס.
• אפשרויות משיכה מגוונות כגון משיכה חד פעמית, משיכה בתשלומים חודשיים, משיכה כקצבה בגיל פרישה

חשים חוסר ביטחון? אנחנו כאן בשבילכם

חברת יאגו פיננסים נועדה להנגיש לציבור מידע בנושאי הביטוח והחיסכון. אם אתם מרגישים שהמידע שקראתם כאן אינו מספיק, נשמח מאוד לסייע לכם לתת לך הסברים יותר מפורטים. יאגו פיננסים מורכבת מצוות מומחים בעלי וותק וניסיון רב בתחום הפיננסים, ונוכל לענות על כל שאלה. נשמח שתצטרפו לאלפי מבוטחים וחוסכים שאנו מלווים לאורך הדרך, בייעוץ הראשוני כמו גם בליווי האישי.

נעים להכיר,

יאגו פיננסים

אנחנו הקמנו מערכת השוואות ביטוח מתוחכמת המשלבת טכנולוגיה מתקדמת ואנשי מקצוע יחדיו, מתוך הכרה בחשיבות שיש למרכיב האנושי בקבלת החלטות חשובות.

✔️ איסוף נתונים מהמוסדות הפיננסים.

✔️ השוואה בין המוסדות הפיננסים בעזרת מומחה (בעל רישיון ממשרד האוצר).

✔️ והכי חשוב… שומרים על הכסף!

יאגו פיננסים

אז איך זה עובד ביאגו?

יאגו מקבל ממך את הנתונים
יאגו מקבל ממך את הנתונים ועובר עליהם (שיחה עם סוכן בעל רישיון)
המומחה בודק ומשווה בין המוסדות הפיננסים
יאגו בודק ומשווה בין המוסדות הפיננסים
יאגו נותן לך את ההצעה

יאגו נותן לך את ההצעה הכי משתלמת ומתאימה לצרכים שלך

ביקורות

מה מספרים על יאגו?

Yuval Mordov
Yuval Mordov
18/07/2023
עזר לי במידע שהייתי צריך לגבי פניסה, היה מאוד סבלני
Dina Sonkin
Dina Sonkin
17/07/2023
טיפול מצויין ו זריז
Israel Faingold
Israel Faingold
09/07/2023
בהגינות ובחינם הציע להשאר בביטוח הנוכחי שלי לאור מחירו והגיל שלי. כל הכבוד
יונה שרייבר
יונה שרייבר
06/07/2023
קיבלתי שירות אדיב ומקצועי. תודה
vlad chircov
vlad chircov
04/07/2023
ידע מקצועי נרחב, ליווי אישי, שירות שלא הכרתי עד כה.
אליהו ענתבי
אליהו ענתבי
03/07/2023
קיבלתי ממנו ייעוץ על הפקדת הפנסיה שלי וזה היה שווה כל שקל. שירות ומקצועיות ברמה גבוה!
L. R
L. R
21/06/2023
שירות אדיב ונעים - המידע שקיבלתי היה הכרחי וחשוב מאוד. מומלץ לכל אדם!
yarden keynan
yarden keynan
19/06/2023
אחלה של שירות עם מענה מהיר ומחירים אטרקטיביים
Vlad Lebedev
Vlad Lebedev
12/06/2023
איש מאוד מקצועי ונחמד. עזר לי בכל מה שאני צריך. וגילה לי דברים חדשים

התחילו בתהליך:

לחיצה על כפתור "התחל בתהליך" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "יאגו פננסים" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר ומדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

דמי ניהול פנסיה השוואה

הצטרפו לרשימת
הדיוור שלנו

אנחנו דואגים להשאיר אתם מעודכנים

* כבר למעלה מ-17,280 רשומים מקבלים עדכונים והטבות שוות!