יאגו פיננסים

השוואת ביטוח דירה

יאגו עושה לכם השוואה של חברות הביטוח.
כל זה בתהליך פשוט ויעיל.

השוואת ביטוח דירה – איך עושים השוואה נכונה

השוואת ביטוח דירה

פוליסת ביטוח דירה היא אמצעי חשוב המשמש להגנה על ההשקעה של אנשים שרכשו דירה, תכננו אותה, עיצבו ואיבזרו אותה. ביטוח הדירה נועד לכסות הוצאות כספיות שעלולים להידרש להן בעלי הנכס במקרה של נזקים שנגרמו לדירה, אירוע גניבה או פגיעה במבנה או בתכולתו. על מנת להיות בטוחים בכך שאתם רוכשים את הפוליסה המתאימה ביותר לנכס שלכם ולצרכים שלכם, גם מבחינת עלות הביטוח – חשוב לדעת כיצד מתבצעת השוואת ביטוח דירה בין חברות הביטוח השונות.

מי זקוק לביטוח דירה?

הצורך בביטוח דירה עולה במסגרת רכישת דירה או בית בדרך כלל, ובפרט כאשר לוקחים משכנתא למימון עסקת הרכישה. מדובר אמנם בהוצאה המתווספת ליתר ההוצאות הגבוהות הכרוכות באחזקת נכס למגורים, אך כזו שהיא רלוונטית וחיונית לכל מי שמחזיק דירה או בית בבעלותו וחפץ בהגנה על השקעתו.

כמה פוליסת ביטוח דירה בסיסי עולה?

העלות של פוליסת ביטוח דירה בארץ עומדת על 1,000 ש"ח לשנה בממוצע, קרי – פחות מ- 100 ש"ח לחודש. כמובן, מעבר לכיסויים הבסיסיים שמספקת הפוליסה הסטנדרטית, מבוטחים רשאים להוסיף הרחבות שונות על פי צרכיהם. לדוגמא, כיסוי מפני רעידות אדמה, כיסוי לחפצי ערך המוצאים אל מחוץ לבית או בתוך הבית וכדומה. כל כיסוי המתווסף לביטוח הדירה הבסיסי, צפוי מן הסתם לייקר את שיעור הפרמיה החודשית שתשלמו על ביטוח הדירה שלכם.

כיצד עורכים השוואת ביטוח דירה?

לפני שניגשים להשוואה בין ביטוחי דירה שונים, חשוב להבין שבחירת פוליסת הביטוח לדירה חייבת להתבצע על פי הפרמטרים שחשובים לבעלי הנכס. למשל, בתים צמודי קרקע הם חשופים יותר לפגעי טבע מדירות בקומה גבוהה. גם נכסים להשקעה המושכרים לדיירים אינם נתונים לפיקוח הדוק של בעליהם. אלו הן שתי דוגמאות קלאסיות שמבהירות את הצורך בהתאמת נתוני הביטוח לנכס הספציפי שלכם. בהתאם לזאת, פוליסת הביטוח לכל נכס עשויה לכלול גם הרחבות שונות הנדרשות לעיבוי הכיסוי הביטוחי שלו מעבר לביטוח הדירה הבסיסי. לכן כדי להשוות "תפוחים לתפוחים" יש להכיר את הפרמטרים השונים שמשפיעים על עלותם של ביטוחים לדירות.

 

בהקשר זה, כדאי גם להכיר את המחשבון של משרד האוצר שמאפשר השוואת ביטוח דירה בחברות הביטוח השונות.

הפרמטרים העיקריים שמשפיעים על עלות הביטוח לדירה

העלות של ביטוח לדירה מושפעת ממגוון פרמטרים וביניהם מאפייניו של הנכס המבוטח, לרבות מיקומו הגיאוגרפי, מספר הדיירים המתגוררים בו, קיומן של פוליסות ביטוח דירה קודמות, שווייה של תכולת הבית, סוג השימוש בנכס, וכן הלאה. לכן מחיר ביטוח דירה אינו מחיר סטטי אלא כזה שמשתנה ממקרה למקרה. כך ייתכן שאפילו בעליהן של 2 דירות צמודות באותו בניין יחוייבו בפרמיית ביטוח שונה בתכלית עבור אותו מסלול ביטוח אצל אותה החברה המבטחת.

 

האם זה חוקי לחייב בעלי דירות לרכוש פוליסת ביטוח דירה?

אף שרכישת ביטוח דירה, איננה מעוגנת בחוק, גופי המימון המציעים הלוואות משכנתא לרכישת נדל"ן, דורשים מהלווים לרכוש ביטוחי דירה כתנאי לכך שיעמידו לרשותם את האשראי המבוקש לטובת רכישת הנכס. מדובר בדרישה הנגזרת מכך שמשכנתא היא הלוואה בסכומים גבוהים הניתנת לפרקי זמן ארוכים מאוד ולכן הגוף המלווה מעוניין להגן על השקעתם של הלווים שמשמשת כבטוחה לפירעון המשכנתא. זוהי הפונקציה שאותה ממלאים ביטוחי דירה מסוג ביטוח מבנה, המאפשרים למבוטחים לקבל את התמיכה הכספית הנחוצה לתיקונים או בניה מחודשת של נכסים שניזוקו מאחד הגורמים שהפוליסה מכסה ופגע בנכס.

מה ביטוחי דירה אמורים לכסות? על סוגי הכיסויים הביטוחים שניתן לרכוש כביטוחי דירה

בביטוח דירה ישנם כמה סוגי כיסויים שמומלץ שיהיו לכם והם:

 

 • נזקי מבנה – ביטוח דירה מסוג ביטוח מבנה הוא כיסוי המסייע במימון הוצאות תיקון / בינוי שעלולות להידרש בנכס ובשטחים הנלווים אליו כדוגמת סככת אחסון או מוסך נפרד, בעקבות נזקים מסוגים מסוימים כמוגדר בתנאי הפוליסה. ביטוח המבנה הבסיסי לרוב יכסה נזקים נפוצים כדוגמת: נזקי אש, פיצוץ בדירה, פריצות וגניבות, כמו גם נזקים פחות נפוצים, כדוגמת מכת ברק (לרבות פגיעה מעץ שקרס על המבנה כתוצאה מפגיעת ברק), רעד על קולי שנגרם מכלי טיס, התרסקות של כלי טיס על המבנה, נפילה של חפצים מכלי טיס על הנכס, וכן התנגשות של רכב במבנה.

 

 • נזקי תכולה – ביטוח דירה מסוג ביטוח תכולה בא לסייע לבעלי הנכס המבוטח בכיסוי עלות החלפת המיטלטלין בבית, לרבות ריהוט וחפצי ערך במידה ואלו ניזוקים בנסיבות המכוסות בתנאי הפוליסה. במידה ובביתכם נמצאים דברי ערך אשר חורגים מתקרה הכיסוי בפוליסה, כדוגמת אוסף תכשיטים יקר או יצירות אמנות, כדאי לרכוש עבורם כיסוי ביטוחי נפרד.

 

 • כיסוי הוצאות לינה ומחייה – פוליסות ביטוח דירה עשויות לכלול פיצוי בגין ההוצאות הנלוות לתיקון או שיפוץ הנזקים במבנה, כדוגמת הוצאות לינה של בעלי הבית בבית מלון בזמן ביצוע עבודות הבינוי והתיקונים במבנה.

 

 • כיסוי נזקי צד ג' – במידה ואורח בביתכם נפצע בעת שהותו אצלכם, אתם עשויים להידרש לכיסוי הוצאותיו הרפואיות על פי חוק. במסגרת ביטוח הדירה ניתן לרכוש כיסוי לנזקים של צד שלישי וההוצאות המשפטיות להן עלולים בעלי הנכס להידרש בהקשר לפגיעות צד שלישי (עד התקרה הקבועה בפוליסה).

חשוב להבין ולקחת בחשבון כאשר רוכשים ביטוח דירה דרך הבנק הפוליסה אינה כוללת כיסוי לצד ג', ומשאיר את המבוטח חשוף לתביעות עתידיות.

 

כמובן, עלות ביטוח הדירה שתרכשו תקבע על פי שוויים של הנכס שלכם והרכוש שנמצא בו.

אילו נזקים אינם מכוסים על פי רוב במסגרת פוליסת הביטוח לדירה?

ביטוחי דירה לרוב אינם מכסים את התרחישים הבאים:

 

 • הצפה, לרבות נזקי ביוב.
 • רעידת אדמה או מפולת.
 • נזקי עובש או פטריות.
 • בלאי והזנחה.
 • נזקי טרור או מלחמה.
 • נזקים בשל הפסקות חשמל.

 

בכל מקרה, כדאי להיוועץ בסוכן ביטוח כדי לוודא שהפוליסה שלכם מכסה את כל התרחישים הרלוונטיים עבורכם, ולהוסיף לה הרחבות בהתאם לצורך.

מה אתם חייבים לבדוק לפני שאתם רוכשים ביטוח דירה?

לפני שאתם רוכשים ביטוח לדירתכם, כדאי מאוד לוודא שישנה התייחסות לנושאים הללו במסגרת הפוליסה:

 

 • גובה ההשתתפות העצמית של בעלי הבית בעת קרות מקרה ביטוח.
 • ההשפעה של גובה ההשתתפות העצמית על גובהה של פרמיית הביטוח.
 • שיטת התמחור שמנהיגה המבטחת בנושא שווי התשלומים ותנאיה.
 • סוג הכיסויים הכלולים בפוליסה והתאמתם לצרכיכם – לרבות התנאים, ההחרגות וההגבלות.
 • גמישות מצד המבטחת בנוגע לתנאי האשראי ופריסת התשלומים.
 • היקף ההנחות שתוכלו לקבל במידה ובנכס הותקנו אמצעי מיגון המקובלים על המבטחת.
 • אפשרות להנחה על העדר תביעות קודמות.
 • זמינות של הרחבות לביטוח הדירה הבסיסי.

 

מהן ההרחבות האפשריות שניתן להוסיף לפוליסות ביטוח לדירה?

בביטוח דירה ניתן כאמור לכלול הרחבות מסוגים שונים, כדוגמת ביטוח לדברי ערך ותכשיטים יקרים, ביטוח לשווי הקרקע, ביטוח מפני נזקי צנרת, ביטוח למכשירי חשמל, ציוד ספורט ומחנאות, וכיסוי ביטוחי לכל פריט אחר שאתם מעוניינים לבטח. אולם חשוב לברר מראש מהי עלות ההרחבה וכיצד היא משפיעה על מחיר הפרמיה הסופית של ביטוח הדירה שלכם.

מה קורה במידה והדירה נפגעת מבלי שתהיה מכוסה בביטוח דירה?

כאשר דירה ו/או תכולתה נפגעים בעקבות דליקה, נזקי מזג אוויר או כל אירוע אחר המכוסה בפוליסת ביטוח הדירה, חברת הביטוח מסייעת למבוטח בכיסוי עלות התיקונים הנחוצים בבית. אולם בעלי נכסים שניזוקו מבלי שהיו מבוטחים בביטוח דירה, נדרשים לממן מכיסם את ההוצאות הללו – גבוהות ככל שיהיו. לעיתים מדובר על עלויות כבדות מאוד עד כדי אובדן מוחלט של ההשקעה. מכאן חשיבותם העצומה של ביטוחי מבנה ותכולה.

מה חשוב לדעת לגבי רכישת ביטוח דירה כחלק מביטוח משכנתא?

במידה ואתם רוכשים ביטוח מבנה כחלק מביטוח המשכנתא שהבנק מחייב אתכם לבטח בו את הנכס המשועבד להלוואת המשכנתא, ובפרט כאשר הפוליסה נרכשת באמצעות סוכנות ביטוח שאליה הפנה אתכם הבנק – הפוליסה אינה מכסה נזקי צד ג' או תכולת דירה. את הביטוחים הללו תידרשו לרכוש באופן פרטי בנפרד.

הידעתם? בביטוח דירה השוואה נבונה יכולה לחסוך לכם סכומים משמעותיים

בכל הנוגע לביטוח דירה מחיר הפוליסה, נגזר גם מהיכולת של המבוטח לבצע סקר שוק מקיף להשוואת ביטוח דירה בין חברות הביטוח השונות. כדי שתוכלו להשוות את התנאים והמחירים המוצעים בחברות השונות בצורה יעילה, מהירה ונוחה, מומלץ להיעזר במערכת של יאגו פיננסים.

 

יאגו פיננסים הוא ממשק מקוון מתקדם להשוואת מוצרי ביטוח ותכניות חיסכון המוצעים על ידי חברות ביטוח ובתי השקעות שונים. אתר יאגו  מבית "ברטה סוכנות לביטוח" – מציע לכם ממשק נוח ואינטואיטיבי לשימוש שדרכו ניתן להבין בקלות מהי ההצעה הכי משתלמת שתוכלו לקבל עבור פוליסת ביטוח דירה ובאופן זה, לחסוך סכומי כסף משמעותיים על הוצאות הביטוח שלכם.

לאחר מענה על כמה שאלות יחזור אליכם סוכן ביטוח בעל רישיון פנסיוני ממשרד האוצר, וייתן לכם את ההצעה המשתלמת והרצויה בהתאם לצורך של ביטוח דירה.

מעוניינים בפרטים נוספים על השוואת ביטוחי דירה ביאגו פיננסים? צרו איתנו קשר בהקדם!

 

נעים להכיר,

יאגו פיננסים

אנחנו הקמנו מערכת השוואות ביטוח מתוחכמת המשלבת טכנולוגיה מתקדמת ואנשי מקצוע יחדיו, מתוך הכרה בחשיבות שיש למרכיב האנושי בקבלת החלטות חשובות.

✔️ איסוף נתונים מהמוסדות הפיננסים.

✔️ השוואה בין המוסדות הפיננסים בעזרת מומחה (בעל רישיון ממשרד האוצר).

✔️ והכי חשוב… שומרים על הכסף!

יאגו פיננסים

אז איך זה עובד ביאגו?

יאגו מקבל ממך את הנתונים
יאגו מקבל ממך את הנתונים ועובר עליהם (שיחה עם סוכן בעל רישיון)
המומחה בודק ומשווה בין המוסדות הפיננסים
יאגו בודק ומשווה בין המוסדות הפיננסים
יאגו נותן לך את ההצעה

יאגו נותן לך את ההצעה הכי משתלמת ומתאימה לצרכים שלך

ביקורות

מה מספרים על יאגו?

Yuval Mordov
Yuval Mordov
18/07/2023
עזר לי במידע שהייתי צריך לגבי פניסה, היה מאוד סבלני
Dina Sonkin
Dina Sonkin
17/07/2023
טיפול מצויין ו זריז
Israel Faingold
Israel Faingold
09/07/2023
בהגינות ובחינם הציע להשאר בביטוח הנוכחי שלי לאור מחירו והגיל שלי. כל הכבוד
יונה שרייבר
יונה שרייבר
06/07/2023
קיבלתי שירות אדיב ומקצועי. תודה
vlad chircov
vlad chircov
04/07/2023
ידע מקצועי נרחב, ליווי אישי, שירות שלא הכרתי עד כה.
אליהו ענתבי
אליהו ענתבי
03/07/2023
קיבלתי ממנו ייעוץ על הפקדת הפנסיה שלי וזה היה שווה כל שקל. שירות ומקצועיות ברמה גבוה!
L. R
L. R
21/06/2023
שירות אדיב ונעים - המידע שקיבלתי היה הכרחי וחשוב מאוד. מומלץ לכל אדם!
yarden keynan
yarden keynan
19/06/2023
אחלה של שירות עם מענה מהיר ומחירים אטרקטיביים
Vlad Lebedev
Vlad Lebedev
12/06/2023
איש מאוד מקצועי ונחמד. עזר לי בכל מה שאני צריך. וגילה לי דברים חדשים

התחילו בתהליך:

לחיצה על כפתור "התחל בתהליך" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "יאגו פננסים" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר ומדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

הצטרפו לרשימת
הדיוור שלנו

אנחנו דואגים להשאיר אתם מעודכנים

* כבר למעלה מ-17,280 רשומים מקבלים עדכונים והטבות שוות!