יאגו פיננסים

איך להוזיל את דמי הניהול בקרן פנסיה?

הקדמה

פנסיה היא אחד הנושאים החשובים ביותר בחיים. היא זו שתבטיח לנו את פרנסתנו לאחר גיל  הפרישה, ותאפשר לנו לחיות בכבוד ובביטחון. אחד הגורמים המשמעותיים ביותר שמשפיעים על גובה הקצבה שלנו הינו גובה דמי הניהול שאנו משלמים לקרן הפנסיה.

דמי הניהול הם התשלום שאנו משלמים לחברת הביטוח עבור השירותים שהיא מעניקה לנו, כגון ניהול החיסכון הפנסיוני, ביצוע השקעות, ושירות לקוחות. דמי הניהול יכולים להשפיע  באופן משמעותי על החיסכון הפנסיוני שלנו.

 ולכן חשוב להקפיד על כך שנשלם כמה שפחות.

סוגי דמי ניהול בקרן הפנסיה

במאמר זה, נלמד איך להוזיל את דמי הניהול בקרן פנסיה. נתמקד בדמי ניהול מהפקדה ודמי ניהול מחיסכון, ונציג מספר דרכים שיכולות לעזור לנו לחסוך כסף..

דמי ניהול מהפקדה

דמי ניהול מהפקדה הם דמי הניהול שאנחנו משלמים על כל הפקדה שאנחנו מבצעים לקרן הפנסיה. דמי ניהול אלה הם יחסית קבועים, ואינם משתנים בהתאם לגובה החיסכון. גובה דמי ניהול מהפקדה המקסימלי בחוק הינו 6% מהפקדה.

הדרך הטובה ביותר להוזיל את דמי הניהול מהפקדה היא לעבור לקרן פנסיה שמציעה דמי ניהול נמוכים יותר. ניתן להשוות דמי ניהול של קרנות פנסיה שונות באמצעות האתר של רשות שוק ההון או לפנות ליאגו פיננסים ולקבל טבלת השוואת דמי ניהול בקרן הפנסיה.

בנוסף, ניתן לנסות להתמקח עם קרן הפנסיה הנוכחית שלנו על גובה  דמי הניהול שאנו משלמים. אם אנחנו לקוחות ותיקים, ויש לנו היסטוריה של הפקדות גבוהות ורציפות, יש סיכוי שהקרן תהיה מוכנה להוריד לנו את דמי הניהול.

דמי ניהול מחיסכון

דמי ניהול מחיסכון הם דמי הניהול שאנחנו משלמים על כל סכום הכסף שנצבר בקרן הפנסיה שלנו.

דמי ניהול אלה הם יחסית נמוכים, ויכולים להשתנות בהתאם לגובה החיסכון.

דמי ניהול מחיסכון הינם במונחים שנתיים, כאשר דמי ניהול מקסימליים מחיסכון הינם 0.5% לשנה.

הדרך הטובה ביותר להוזיל את דמי הניהול מחיסכון היא להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלנו, ניתן להגדיל את מרכיב ההפרשה של העובד ובכך החיסכון שלנו יגדל מהר יותר, לאחר שנצבר סכום נכבד בקרן הפנסיה ניתן לפנות לחברת הביטוח ולבקש הוזלה בדמי ניהול מחיסכון.

בנוסף, ניתן לבחור מסלול השקעה בקרן הפנסיה עם דמי ניהול נמוכים. מסלולי השקעה מסוימים גובים דמי ניהול נמוכים יותר מאחרים, אך חשוב לבחור מסלול השקעה שמתאים לצרכים ולמטרות שלנו.

טיפים נוספים להוזלת דמי הניהול

בנוסף לדרכים שצוינו לעיל, ניתן לנקוט מספר צעדים נוספים כדי להוזיל את דמי הניהול בקרן הפנסיה:

 איש מקצוע כגון סוכן ביטוח יכול לעזור לכם להבין את האופציות  העומדות לרשותכם, ולהתאים לכם את הפתרון הטוב ביותר.

לבצע השוואה של  דמי ניהול באופן קבוע דמי הניהול בקרנות פנסיה יכולים להשתנות בהתאם למדיניות החברה, לכן חשוב להשוות דמי ניהול באופן קבוע כדי לוודא שאתם משלמים את דמי הניהול הטובים ביותר עבורכם.

היו מודעים לזכויות שלכם. ישנם מספר חוקים ותקנות שמגנים על זכויותיהם של החוסכים הפנסיוניים. חשוב להיות מודעים לזכויות שלכם כדי שתוכלו לנצל אותן כראוי.

לסיכום

הורדת דמי הניהול בקרן הפנסיה היא צעד חשוב שיכול לחסוך לנו כסף רב בטווח הקצר  והארוך. על ידי יישום הטיפים שצוינו במאמר זה, תוכלו להוזיל את דמי.

יאגו פיננסים מבצעת השוואת דמי ניהול מהפקדה ודמי ניהול מחיסכון בכל חברות הביטוח ובתי ההשקעות, בכדי לבצע השוואה צרו איתנו קשר ותתחילו לחסוך.

צרו קשר עימנו
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם:

הצטרפו לרשימת
הדיוור שלנו

אנחנו דואגים להשאיר אתם מעודכנים

* כבר למעלה מ-17,280 רשומים מקבלים עדכונים והטבות שוות!